raty przez internet leasing przez internet

O nas - nasze meble 

Meble znajdujące się w ofercie naszego sklepu internetowego komodka.com wykonywane są z drewna litego sosnowego. W naszej pracy łączymy ze sobą pasję i zaangażowanie w budowanie solidnej marki której synonimem jest jakość i trwałość naszych produktów a co za tym idzie wieloletnie zadowolenie naszych klientów.  Tworzymy meble pod indywidualne zamówienie, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

W naszej produkcji stawiamy również na ekologię, nasze meble pokrywane są woskami (orzechowy, miodowy, czekoladowy) i emaliami akrylowymi (białe, kremowe, szare). Woskowanie to najbardziej ekologiczny sposób zabezpieczenia mebli. Meble pokryte warstwą wosku chronią drewno przed nasiąkaniem wody, nadając im jedwabistej gładkości, podkreślając jednocześnie naturalną strukturę drewnianych słojów. Po wosk sięgnąć można również celem zamaskowania niewielkich rys i ubytków na drewnianej powierzchni. Wosk, będący produktem naturalnym, wykazuje właściwości antystatyczne. Dzięki temu łatwiej o utrzymanie porządku, na powierzchni mebli woskowanych rzadziej osadza się kurz. Powierzchnia mebli woskowanych jest jedwabiście gładka, ponadto ładnie pachnie. Odnawianie jej nie wymaga natomiast cyklinowania a jedynie ponownej aplikacji warstwy wosku. Woskowanie wpływa korzystnie na wygląd mebli drewnianych. Podkreśla naturalny rysunek słojów, pogłębia kolor drewna, sprawia, że drewno starzeje się w naturalny sposób wydobywając z niego szlachetny wygląd. Pokrycie drewna naturalnym woskiem nie tylko upiększa i dodaje charakteru meblom, ale również dodaje pięknej i delikatnej woni unoszącej się z mebli pokrytych naturalnym produktem.

Stosowane przez nas emalie akrylowe są produktami nowoczesnymi i ekologicznymi ponieważ przy ich wysychaniu produktem ubocznym jest tylko para wodna. Są to emalie dopuszczone do malowania zabawek dla dzieci, co jedynie potwierdza ich ekologiczność i brak szkodliwych dla zdrowia rozpuszczalników w ich składzie. 

Jak pielęgnować meble woskowane? Do codziennej pielęgnacji wystarczy sucha lub lekko wilgotna ściereczka bawełniana. Ponadto zalecamy stosowanie preparatów  przeznaczonych typowo do mebli woskowanych. Pielęgnacja z ich pomocą polega na  naniesieniu cienkiej warstwy na czystą i suchą powierzchnię mebla przy pomocy bawełnianej ściereczki. Po wyschnięciu powierzchnie należy wypolerować. Po chwili powierzchnia jest gotowa do użytkowania. Blaty stołów intensywnie używanych powinny być pielęgnowane znacznie częściej od pozostałych mebli. Polecamy nanoszenie preparatu co najmniej raz w miesiącu. Nie każdy dostępny na rynku produkt nadaje się do pielęgnacji mebli woskowanych. Najbezpieczniej jest więc sięgać po preparaty, których wyłącznym  przeznaczeniem jest czyszczenie powierzchni woskowanych, lub produktów zawierających naturalny wosk pszczeli np. produkty marki Pronto.Przed zastosowaniem każdego preparatu do pielęgnacji mebli należy najpierw spróbować zastosować go na niewidocznej części mebla aby ocenić czy nie wchodzi w reakcję z woskiem.

W przypadku mebli intensywnie użytkowanych warto zaopatrzyć się w wosk marki Fiddes i w zależności od potrzeb (co kilka miesięcy lub co roku) nakładać nową warstwę wosku. Zapewni to wieloletnią trwałość naszym meblom (dotyczy głównie stołów), nawet użytkowanym w lokalach gastronomicznych.

Drewno lite ze względu na swa specyfikę może zmieniać swoją objętość ze względu na zastane u klienta warunki wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Firma dokłada wszelkich starań aby dopasować wilgotność drewna do standardowych warunków mieszkaniowych. Dopuszczalne są niewielkie odkształcenia drewna wynikające z przebywania mebla w nietypowych warunkach wilgotności powietrza. Nie należy stawiać mebli z drewna litego bezpośrednio w pobliżu źródeł ciepła (np. przy kaloryferze). Może to doprowadzić do odkształceń niektórych elementów mebla.  Bezpośrednie działanie promieni słonecznych może powodować zmiany kolorów drewna sosnowego i nie wynika z wad mebla, lecz ze specyfiki drewna sosnowego (drewno sosnowe z czasem nabiera różowo-pomarańczowy odcień, podkreślając swoje usłojenie).

Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić zadowolenie klienta z zakupionych towarów. pomagamy, doradzamy i udzielamy szczegółowych informacji o naszych produktach, tak aby służyły one przez długie lata.