raty przez internet leasing przez internet

O nas i o naszych meblach 

Meble znajdujące się w ofercie naszego sklepu internetowego komodka.com wykonywane są z drewna litego sosnowego. W naszej pracy łączymy ze sobą pasję i zaangażowanie w budowaniu solidnej marki. Jej synonimem jest jakość i trwałość naszych produktów. Naszym priorytetem jest wieloletnie zadowolenie naszych klientów.  Tworzymy meble pod indywidualne zamówienie, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających. 

W naszej produkcji stawiamy również na ekologię, nasze meble pokrywane są woskami (orzechowy, miodowy, czekoladowy) i emaliami akrylowymi (białe, kremowe, szare). Woskowanie to najbardziej ekologiczny sposób zabezpieczenia mebli. Meble pokryte warstwą wosku chronią drewno przed nasiąkaniem wody, nadając im jedwabistej gładkości, podkreślając jednocześnie naturalną strukturę drewnianych słojów. Po wosk sięgnąć można również celem zamaskowania niewielkich rys i ubytków na drewnianej powierzchni. Wosk, będący produktem naturalnym, wykazuje właściwości antystatyczne. Dzięki temu łatwiej o utrzymanie porządku, na powierzchni mebli woskowanych rzadziej osadza się kurz. Powierzchnia mebli woskowanych jest jedwabiście gładka, ponadto ładnie pachnie. Odnawianie jej nie wymaga natomiast cyklinowania a jedynie ponownej aplikacji warstwy wosku. Woskowanie wpływa korzystnie na wygląd mebli drewnianych. Podkreśla naturalny rysunek słojów, pogłębia kolor drewna, sprawia, że drewno starzeje się w naturalny sposób wydobywając z niego szlachetny wygląd. Pokrycie drewna naturalnym woskiem nie tylko upiększa i dodaje charakteru meblom, ale również dodaje pięknej i delikatnej woni unoszącej się z mebli pokrytych naturalnym produktem.

Stosowane przez nas emalie akrylowe są produktami nowoczesnymi i ekologicznymi ponieważ przy ich wysychaniu produktem ubocznym jest tylko para wodna. Są to emalie dopuszczone do malowania zabawek dla dzieci, co jedynie potwierdza ich ekologiczność i brak szkodliwych dla zdrowia rozpuszczalników w ich składzie. 

Jak dbać o meble woskowane? Do codziennej pielęgnacji wystarczy sucha lub lekko wilgotna ściereczka bawełniana. Ponadto zalecamy stosowanie preparatów przeznaczonych do pielęgnacji mebli woskowanych.

W przypadku mebli intensywnie użytkowanych jak np. stoły czy biurka warto zaopatrzyć się w wosk marki Fiddes i w zależności od potrzeb (co kilka miesięcy lub co roku) nakładać nową warstwę wosku. Zapewni to wieloletnią trwałość naszym meblom użytkowanym intensywnie nawet w lokalach gastronomicznych. 

Drewno lite jest produktem naturalnym, wiecznie żywym. Może zmieniać swoją objętość pod wpływem zmian poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Inne warunki panują latem, inne zimą. Zawsze staramy się dopasować wilgotność drewna do standardowych warunków mieszkaniowych.  Dopuszczalne są niewielkie odkształcenia drewna wynikające z przebywania mebla w nietypowych warunkach wilgotności powietrza. Nie należy stawiać mebli z drewna litego bezpośrednio w pobliżu źródeł ciepła (np. przy kaloryferze). Może to doprowadzić do odkształceń niektórych elementów mebla.  Bezpośrednie działanie promieni słonecznych może powodować zmiany kolorów drewna sosnowego i nie wynika z wad mebla, lecz ze specyfiki drewna sosnowego (drewno sosnowe z czasem nabiera różowo-pomarańczowy odcień, podkreślając swoje usłojenie).

Dokładamy wszelkich starań aby zadowolenie klienta i jego satysfakcja były nieodłącznymi elementami każdego zakupu w naszym sklepie Komódka.com. Produkujemy meble-sprzedajemy zadowolenie i satysfakcję.